Condoleanceregister Renate Dorrestein

maandag 7 mei 2018

In de avond van 4 mei overleed schrijfster Renate Dorrestein in haar woning in Aerdenhout, in bijzijn van haar dierbaren.

Ze leed al enige tijd aan slokdarmkanker. Renate Dorrestein werd 64 jaar. Met haar overlijden verliest de Nederlandse literatuur een van haar meest gedreven en beste schrijvers, al zullen haar romans nog langdurig voortleven.

Renate Dorrestein wordt op Hemelvaartsdag, 10 mei, in besloten kring begraven. Om haar te herdenken is in bibliotheek Stad een condoleanceregister te vinden.

Writer in residence
Renate heeft met Almere een speciale band. Ze was namelijk enige tijd inwoner van onze stad. Ze verbleef hier in 2013 drie maanden om te werken aan een boek over Almere. Dat werd de spannende roman Weerwater. Ze kwam graag in deze stad en heeft hier vele lezingen verzorgd in boekhandels en bibliotheek. We zullen haar missen.