Gewoon Vrienden wint Audience Award in Milaan

dinsdag 3 juli 2018

De Nederlandse telefilm 'Gewoon Vrienden', of ‘Just Friends’ zoals hij in het buitenland bekend staat, is op het Festival Mix Milano in de prijzen gevallen.

De vrijwel volledig in Almere opgenomen film heeft op dit Italiaanse LGBT+ filmfestival de publieksprijs in ontvangst mogen nemen.

In de film komt Joris (Josha Stradowski) niet los van zijn ouderlijk huis, Yad (Majd Mardo) keert er juist met hangende pootjes naar terug. Deze Almeerse twintigers lijken voor elkaar gemaakt. Maar voordat ze zich aan hun liefde kunnen overgeven, moeten ze eerst nog het een en ander rechttrekken in hun leven.

Naast deze prestigieuze prijs te mogen ontvangen heeft ‘Gewoon Vrienden’ in San Francisco een warm onthaal gekregen op het Frameline festival, het grootste LBGT+ filmfestival van de wereld, in een tweemaal uitverkocht Castro Theatre.

Foto: Tjitte Jan Nieuwkoop