Vijand van het volk gaat op theatertournee

donderdag 6 juni 2019

Aangrijpend, spannend, oergeestig en actueel. Vijand van het volk is de ultieme moderne klassieker over corruptie en milieusceptici in de veelbesproken bewerking van de Schaubühne Berlin. De voorstelling gaat vanaf 26 september voor het eerst op landelijke theatertournee, gespeeld door een nieuwe generatie topacteurs voor Theatergroep Suburbia. De première is 5 oktober in de Kunstlinie Almere Flevoland.

Vijand van het volk gaat over politieke intriges, fake news en het milieudebat. Klokkenluider Thomas Stockmann zet zijn jonge gezin en zijn carrière op het spel voor zijn idealen. Zullen zijn familie en vrienden hem steunen of laten ze hem keihard vallen?

In een kleine stad dromen de bewoners van financiële voorspoed nu er een geneeskrachtige bron is ontdekt. Ze verwachten een toestroom aan gasten in het plaatselijke kuuroord. Huisarts Thomas Stockmann ontdekt dat het heilzame water besmet is met gif. Hij pikt het niet langer en eist dat de gemeente het nieuws wereldkundig maakt. Maar zijn broer Peter, wethouder in het stadje, is hierop tegen. Als de waarheid aan het licht komt betekent dat de sluiting van het kuuroord en wordt het stadje opgezadeld met torenhoge kosten. Langzaam begint de steun aan Thomas af te brokkelen…

Theatergroep Suburbia speelde in 2016 Vijand van het volk op locatie in Almere en ontving lovende reacties van de pers en  het publiek. Dit najaar is de lang verwachte landelijke theatertournee. “Regisseur Albert Lubbers en zijn acteurs bewijzen overtuigend dat idealen fragiel zijn, en het waard zijn om te worden verdedigd.” Theaterkrant★★★★, “Acteur Xander van Vledder speelt de beroemde vierde akte van Henrik Ibsen op indrukwekkende wijze.” de Volkskrant ★★★★

Cast: Xander van Vledder, Justus van Dillen, Hanne Arendzen, Wouter Van Lierde, Ruben Brinkman, Titus Boonstra, Milan Sekeris. Tekst: Henrik Ibsen. Bewerking: Schaubühne Berlin. Vertaling: Léon van der Sanden. Regie: Albert Lubbers.Decorontwerp: Herbert Janse. Lichtontwerp: Roelof Pothuis.Kostuumontwerp: Dorien de Jonge.

Vijand van het volk is te zien van 26 september tot en met 30 november in de theaters. Première 5 oktober in de Kunstlinie Almere Flevoland. Meer informatie over de voorstelling, de acteurs en de volledige speellijst op https://theatergroepsuburbia.nl/voorstelling/vijand-van-het-volk-reprise